Montaż klimatyzacji

W upalne dni każdy z nas marzy o tym, aby wrócić do domu i cieszyć się z niższej temperatury. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ponieważ mury szybko się nagrzewają i trudno znaleźć chłodniejsze miejsce. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie montaż klimatyzacji w domu.

Jak działa klimatyzacja?

Jest to proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie wskazanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza. Dzięki odpowiednim ustawieniom, możliwe jest uzyskanie dogodnych warunków do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu), a także i optymalnych warunków dla określonego procesu przemysłowego (np. w przemyśle elektronicznym).

Dlaczego warto wybrać klimatyzację?

Jeśli w domu czy też firmie nie ma jeszcze zamontowanego urządzenia chłodzącego, to warto rozważyć jego zakup i montaż. Pozwoli to na funkcjonowanie w komfortowych warunkach, przez co organizm ludzki będzie mógł lepiej pracować. Dodatkowo nie można zapominać o głównej zalecie tego rozwiązania. Chodzi o pozbycie się bakterii, kurzu oraz roztoczy, które unoszą się w powietrzu. Wszystkie klimatyzacje, jeśli są regularnie serwisowane będą w tym przypadku niezwykle pomocne.

W ofercie naszej firmy znajduje się sprzęt, który z powodzeniem można montować zarówno w domach, jak i szkołach, hotelach czy też punktach usługowych. Bez problemu możemy wspólnie dobrać optymalne rozwiązanie i dopasować urządzenia m.in. ścienne, kanałowe, przypodłogowe, a nawet i kasetonowe. Proponujemy produkty znanych i renomowanych marek.

Ich główną zaletą jest swoboda w planowaniu pomieszczenia (mogą być dowolnie lokalizowane)

instalowane w otworze okiennym lub murze, proste w montażu i obsłudze, atrakcyjne cenowo. Umożliwiają swobodne i równomierne rozprzestrzeniania powietrza.

Charakteryzują się dużą wydajnością i cichą pracą, a jednocześnie dobrą ceną. Są bardzo popularne, a przez to oferta modeli i dodatkowa automatyka (np. zdalne piloty) jest bardzo rozbudowana. Możliwe jest umieszczenie klimatyzatora ściennego w dowolnym pomieszczeniu

przypominają kształtem i budową nowoczesny grzejnik, jednocześnie mogą być instalowane we wnękach. Dzięki możliwości instalowania ich (wbrew nazwie) w dowolnym miejscu mogą być dobrym rozwiązaniem tam, gdzie inne klimatyzatory nie mogą zostać zainstalowane.

montowane bezpośrednio do konstrukcji stropowej. Ich budowa sprawia, że powietrze płynie z dużą prędkością pod sufitem, następnie zwalnia i przepływ w pomieszczeniu jest równomierny. Takie rozwiązanie sprawia, że ten typ klimatyzatorów nadaje się do pomieszczeń wysokich, gdzie górne partie pomieszczenie nie muszą być chłodzone/nagrzewane równie dokładnie jak niższe

Instaluje się w konstrukcji sufitu podwieszanego. Klimatyzatory te umożliwiają równomierne rozprzestrzenianie powietrza od punktu centralnego (kasetonu) – dzięki temu lokalizacja wewnętrznej jednostki jest praktycznie dowolna. Klimatyzator tego typu jest najczęściej stosowany w pomieszczeniach biurowych, sklepach, salonach i punktach usługowych, gdzie ważna jest estetyka

umożliwia jednoczesne klimatyzowanie kilku pomieszczeń, kierując do nich powietrze o odpowiednich parametrach (za pomocą odpowiednich kanałów). Temperatura nawiewanego powietrza ustawiana jest jako średnia ze wszystkich pomieszczeń, a powietrze rozprowadzane jest bardzo dokładnie i równomiernie.