Z roku na rok coraz więcej osób decyduję się na instalację klimatyzatora w domu. Jest to duża wygoda w najbardziej upalne, letnie dni. Dziś urządzenia chłodzące widzimy nie tylko w dużych prywatnych domach, ale również w mieszkaniach, szczególnie tych położonych na najwyższych piętrach, gdzie latem osiągane są bardzo wysokie temperatury, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Zastanawiasz się, ile kosztuje klimatyzacja do domu i mieszkania?. Czytaj dalej i dowiedz się, ile kosztuje taka inwestycja.

Klimatyzacja do domu i mieszkania

W upalne dni każdy marzy o schronieniu w przyjemnie chłodnym pomieszczeniu. Niestety mury budynków nagrzewają się bardzo szybko, co praktycznie uniemożliwia znalezienie chłodnego miejsca w domu. Na szczęście aktualnie na rynku znajduje się szeroki wybór urządzeń z praktycznie każdej półki cenowej. Dziś działa również dużo firm oferujących montaż klimatyzacji w mieszkaniu.

Klimatyzacja w mieszkaniu – jaki koszt?

Szacuje się, że koszt urządzenia, które spełni oczekiwania domowych użytkowników to wydatek sięgający około 3-4 tysięcy złotych. Niemniej jednak na rynku znajdziemy również szereg tańszych oraz droższych opcji. Przykładowo, tani klimatyzator ścienno-sufitowy to koszt rzędu 1,5-2 tysięcy złotych. Najdroższe modele na rynku to klimatyzatory podłogowe i kasetonowe, których cena sięga 3000-9000 złotych.

Klimatyzator do domu – od czego zależy cena?

W przypadku klimatyzacji oprócz rodzaju urządzenia równie ważna jest moc. Zazwyczaj urządzenia przenośne cechują się najmniejszą mocą, przez co nie są tak wydajne, jak te standardowe. Do tego warto zwrócić uwagę na zakres funkcji. Na rynku znajdziesz modele, które oprócz chłodzenia mogą również dogrzewać pomieszczenie. Co więcej, zamawiając urządzenie przez internet, musisz pamiętać o znalezieniu odpowiedniej ekipy montującej. Natomiast korzystając z usług firmy, która oferuje zarówno sprzedaż, jak i montaż klimatyzacji do domu uda Ci się zaoszczędzić sporo czasu, nerwów i pieniędzy. Ponadto, urządzenia od renomowanych w branży producentów są zazwyczaj zawsze w cenie.