Klimatyzacja

Jest to proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np. w przemyśle elektronicznym).

Warto pomyśleć o klimatyzacji w domu już dziś, klimat się ociepla, upały stają się już coraz uciążliwsze.
Koszta klimatyzacji są już zredukowane w dużym stopniu i stają się dostępne dla coraz większego grona użytkowników.
Dzięki montażowi urządzenia klimatyzującego pozbędziemy się bakterii, roztoczy, kurzu i przykrego zapachu.
Dzięki klimatyzacji możemy także uzyskać ogrzewanie w zimne dni uzyskiwane za pomocą ciepła uzyskiwanego z nawet zimnego powietrza.
W naszej ofercie znajdują się urządzenia instalowane m.in. w domach, szkołach, restauracjach, hotelach, lokalach handlowych i serwerowniach.

Oferujemy funkcjonalne klimatyzatory: ścienne, kasetonowe, kanałowe i przypodłogowe renomowanych firm.
Zapewniamy komfort użytkowania i zadowolenie klienta.

Ich główną zaletą jest swoboda w planowaniu pomieszczenia (mogą być dowolnie lokalizowane)

instalowane w otworze okiennym lub murze, proste w montażu i obsłudze, atrakcyjne cenowo. Umożliwiają swobodne i równomierne rozprzestrzeniania powietrza.

Charakteryzują się dużą wydajnością i cichą pracą, a jednocześnie dobrą ceną. Są bardzo popularne, a przez to oferta modeli i dodatkowa automatyka (np. zdalne piloty) jest bardzo rozbudowana. Możliwe jest umieszczenie klimatyzatora ściennego w dowolnym pomieszczeniu

przypominają kształtem i budową nowoczesny grzejnik, jednocześnie mogą być instalowane we wnękach. Dzięki możliwości instalowania ich (wbrew nazwie) w dowolnym miejscu mogą być dobrym rozwiązaniem tam, gdzie inne klimatyzatory nie mogą zostać zainstalowane.

montowane bezpośrednio do konstrukcji stropowej. Ich budowa sprawia, że powietrze płynie z dużą prędkością pod sufitem, następnie zwalnia i przepływ w pomieszczeniu jest równomierny. Takie rozwiązanie sprawia, że ten typ klimatyzatorów nadaje się do pomieszczeń wysokich, gdzie górne partie pomieszczenie nie muszą być chłodzone/nagrzewane równie dokładnie jak niższe

Instaluje się w konstrukcji sufitu podwieszanego. Klimatyzatory te umożliwiają równomierne rozprzestrzenianie powietrza od punktu centralnego (kasetonu) – dzięki temu lokalizacja wewnętrznej jednostki jest praktycznie dowolna. Klimatyzator tego typu jest najczęściej stosowany w pomieszczeniach biurowych, sklepach, salonach i punktach usługowych, gdzie ważna jest estetyka

umożliwia jednoczesne klimatyzowanie kilku pomieszczeń, kierując do nich powietrze o odpowiednich parametrach (za pomocą odpowiednich kanałów). Temperatura nawiewanego powietrza ustawiana jest jako średnia ze wszystkich pomieszczeń, a powietrze rozprowadzane jest bardzo dokładnie i równomiernie.